Karty Paliwowe w firmie, a bezpieczeństwo finansowe pracodawców.

Kart Paliwowe stały się obowiązkiem w większości firm posiadających floty i to niezależnie od branży czy ilości posiadanych samochodów. Im więcej tankujesz tym korzyści są większe. Kontrola płatności, zachęcające rabaty, ułatwiona administracja to tylko część korzyści płynących z ich posiadania.

A co z BEZPIECZEŃSTWEM? Jak właściciel firmy może się zabezpieczyć przed nieuczciwym pracownikiem korzystającym z Karty Paliwowej. Czy można uniknąć nadużyć? Zobacz

W ostatnich latach w Polsce zauważalny stał się trend płatności za paliwo Kartami Paliwowymi.

Zamawiają je zarówno wielkie firmy, posiadające rozbudowaną flotę, ale świetnie sprawdzają się również w firmach, które posiadają tylko kilka samochodów. Przynoszą one niezaprzeczalne korzyści zarówno dla jednych jak i drugich. Właściciele firm, którzy wprowadzą je w swój biznes kierują się przede wszystkim optymalizacją kosztów i bezpieczeństwem ich stosowania przy zachowaniu wydajności na wysokim poziomie.

Co dają karty paliwowe?

Przede wszystkim poprawiają wewnętrzny system kontroli zakupów – dzięki temu, że karty są spersonalizowane na samochód lub kierowce, ułatwiają system rozliczeń i monitoring wydatków przez dostęp do dedykowanego konta, a ograniczony zakres płatności pozwala na unikniecie niechcianych przez właściciela wydatków. Dodatkową zaletą jest prostsza administracja gdyż faktury przychodzą zbiorczo i są dostępne on-line. Ułatwieniem dla firm są również różne formy płatności, które przewidzieli dostawcy Kart Paliwowych. Karatami paliwowymi zapłacimy w większości stacji benzynowych w kraju i za granicą – należy dokładnie zapoznać się z oferta dostawców Kart Paliwowych oraz zasięgiem własnej działalności.

Obecnie na rynku polskim dostawcami Kart Paliwowych są m.in. Visa (Karta Allstar Mond), Shell (euroShell Multi, euroShell Single ), BP (Routex BP Plus, BP Komfort Prepaid ), Lotos (LOTOS-ESSO Card, Lotos Biznes), Moya (Moya Firma) i wiele innych.

Jednak to nie wszytko!

Jak zabezpieczyć interes pracodawcy przed ewentualnymi nadużyciami ze strony pracowników? Czy istniej jakieś narzędzie do wprowadzenia w firmie?

TAK! Jest to Regulamin Korzystania z Kart Paliwowych dostępnych tutaj. Dzięki wprowadzaniu go w firmie, zarówno pracownik jak i pracodawca mają jasno określano zasady związane z przekazaniem Karty Paliwowej.

Życzymy „szerokości”!

Dodaj komentarz